בג"צ מכריע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
מתוך מהדורת השבט 131 של לאטמה – שופט בג"צ מזעיק את עצמו להכריע בענין חשוב ביותר ומסביר מדוע בדמוקרטיה הרוב לא מחליט.

תזכורת : לפני למעלה מעשור נדרש בג"צ לסוגיית ה"התנתקות" ולאחר שישב על המדוכה הכריע שגירוש אלפי יהודים מנחלתם, החרבת יישוביהם, גדיעת פרנסת התושבים ופירוק קהילותיהם הפורחות, החרבת בתי הכנסת ומסירתם למחבלי החמאס (חמאסטן) על מנת שייבנו קיני טרור מתחת ליישובי הדרום – לא הועילו למגורשים היהודים טענותיהם בדבר זכויות אדם, חופש העיסוק, כבוד האדם וחירותו, זיקה פרטית ולאומית בת דורות לאדמתם וכיוצא באלה טענות. כולן נדחו מפני ה"תכלית הראויה".

בג"ץ שיכול לבטל הסכם בינלאומי בהיקפים של מאות מיליארדים יכול גם להכריז מלחמה או לכרות הסכם שלום. הכנסת צריכה לשים סוף לשערוריה. מזה עשרים שנה מרשים לעצמם שופטי בג"ץ לבטל חוקים, לקבל עתירות מופרכות ולהתנגש ברשויות המחוקקת והמבצעת. יש שופטים בירושלים, ויש להם הרבה יותר מדי כוח, יותר מבכל מקום אחר בעולם הנאור והדמוקרטי. המתוק היחיד שיכול לצאת מהעז הזה תהיה החזרת השפיות והאיזון לדמוקרטיה הישראלית, וריסון האקטיביזם המופרז של בית-המשפט העליון.>>> המשך באתר מידה

 

לאטמה – מהדורת השבט, מהדורת חדשות סאטירית שבועית ששודרה ברצף מיוני 2009 עד אוגוסט 2013. הלהיטים הגדולים שיצרה התכנית זכו למיליוני צפיות. עם השנים התגבש קהל של אלפי צופים שחיכה ליום חמישי כדי לצפות במהדורת השבט.

במאי 2011 לאטמה זכתה לתשובה חיובית של רשות השידור לתוכנית סאטירה חדשה עבור הערוץ הראשון. ההכנות למעבר ממהדורה באינטרנט שאורכה עד 12 דקות, לתוכנית טלוויזיה באורך חצי שעה גרמה לגידול של מאות אחוזים בהוצאות… במשך שנתיים רשות השידור דחתה בתירוצים שונים את הפקת התוכנית. לבסוף הודיעו בערוץ הראשון כי מבטלים את התוכנית על רקע אילוצים של רשות השידור. ובאוגוסט 2013 נגמר התקציב של על לאטמה והיא ירדה מהמסך.

נראה שיש ברשות השידור אנשים שגייסו את כל היצירתיות, האנרגיות והקריאטיביות שלהם כדי לטרפד את מהדורת השבט.

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
דילוג לתוכן