הכל שפיט: המערכון שצונזר

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור מאפשרת חופש יצירתי ואף מעודדת זאת. יחד עם זאת המערכון המדובר חורג מאוד מגבולות הטעם הטוב גם של תוכנית סאטירה. לבקשת הרשות המערכון הוסר מדף הפייסבוק של 'הכל שפיט' ולא ישודר הערב בערוץ הראשון".

בנושא תשדיר פרומו העירום של 'ארץ נהדרת' (תוכנית שנצפת גם על ידי ילדים) , נמסר מהרשות השנייה בתגובה: "רגולציה אינה צנזורה וזאת בהתאם לחוק, ובוודאי שלא על פי ערכי הדמוקרטיה. הגבלת חופש הביטוי דורשת זהירות יתרה ורק אם יש פגיעה בציבור מעל לכל ספק. הרשות השנייה סבורה שבמקרה של פרומו ל'ארץ נהדרת' הופעל שיקול דעת אחראי שנשען על עקרונות אלה. סברנו שהפרומו אינו מתאים, עם טעם רע ואף העברנו את תלונות הציבור לידיעת הזכיין. לא מצאנו לנכון להתערב באופן ישיר. עם זאת, יש מקום לביקורת ציבורית, לדיון נרחב וכן לגילוי אחריות של הזכיין והגוף המשדר".

תזכורת רשות השידור :
1. סאטירה אמורת להיות ביקורתית, תוקפת מוסדות, השקפות עולם וכו'. אולם כשכל תוכניות הסאטירה המושמעות מייצגות רק חלק מסוים בתוך החברה הישראלית, ושולחות חיציה רק לעבר קהל או ערכים מסוג מסוים. לועגות בצורה לא מאוזנת ובצורה בררנית ומגמתית נגד חלקים מסויימים בחברה ובתרבות היא הופכת להיות תעמולה מרושעת ואוטו-אנטישמיות במסווה של סאטירה. ע"ע ארץ נהדרת , היהודים באים , גב האומה… המערכון של היהודים הבאים שלא צונזר.

2. לאטמה – מהדורת השבט, מהדורת חדשות סאטירית שבועית ששודרה ברצף מיוני 2009 עד אוגוסט 2013. הלהיטים הגדולים שיצרה התכנית זכו למיליוני צפיות. עם השנים התגבש קהל של אלפי צופים שחיכה ליום חמישי כדי לצפות במהדורת השבט.
במאי 2011 לאטמה זכתה לתשובה חיובית של רשות השידור לתוכנית סאטירה חדשה עבור הערוץ הראשון. ההכנות למעבר ממהדורה באינטרנט שאורכה עד 12 דקות, לתוכנית טלוויזיה באורך חצי שעה גרמה לגידול של מאות אחוזים בהוצאות… במשך שנתיים רשות השידור דחתה בתירוצים שונים את הפקת התוכנית. לבסוף הודיעו בערוץ הראשון כי מבטלים את התוכנית על רקע אילוצים של רשות השידור. ובאוגוסט 2013 נגמר התקציב של על לאטמה והיא ירדה מהמסך.

נראה שיש בתקשורת בכלל, וברשות השידור בפרט, אנשים שגייסו את כל היצירתיות, האנרגיות והקריאטיביות שלהם כדי לטרפד את חופש הביטוי ולהשתיק את מהדורת השבט.

יש גבול לחופש הביטוי

חופש הביטוי זה ככה…

אין גבול לחופש הביטוי

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
דילוג לתוכן