קטלבלס – איך להקים חדר כושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

קטלבלס – איך להקים חדר כושר לאימון פונקציונלי בסגנון איתנים קטלבלס, אפשר גם בבית. הרעיון המרכזי באיתנים הוא תרגול גופני המתמקד ביכולת ובמיומנות התנועתית של האדם באופן שישפר את התפקוד שלו בהווה ובעתיד (ומניעת פציעות אפשריות).

 

היופי שבתרגול באמצעות קטלבלס שהוא פשוט ועממי, התמזל מזלי ורוב המורים שפגשתי בחיי היו דקדקנים מאוד בטכניקה, ככה שבאופן אישי טכניקת ההנפה חשובה לי מאוד (בהתאמה ובהתקדמות אישית, כל אחד בקצב שלו). במשך השנים, יצא לי לראות מאות עולים מרוסיה (מקורו של הקטלבלס (גירי) ברוסיה) שהכירו את התרגילים חלקם ביצעו אותם בצורה מדהימה וחלקם בצורה … אלוהים ישמור (מי שלא רוסי שלא ינסה). למרות הקושי האישי בצפייה באנשים שמניפים קטלבלס בצורה לא ראויה בעיני, היופי שכולם נהנו להניף את הקטלבל, אלה שהקפידו על הטכניקה ואלה שסתם הרימו… כתבתי עממי ?

באיתנים קטלבלס התרגול מתחיל ב 10 דקות עיסוי עצמי של רקמות רכות באמצעות גלילים וכדורי עיסוי. זאת על מנת להכין את הגוף לתנועה. לאחר מכן 5-10 דקות של תרגול תנועתי בעצימות נמוכה באמצעות משקל הגוף, כדורי כוח, מקלות וכו' הדגש מושם על שיפור טווחי התנועה, הסרת גורמים מגבילי תנועה, הגברת המודעות, הכנה קואורדינטיבית, שיפור והטמעת טכניקה. לאחר שלב ההכנה מגיע החלק המרכזי – 15-25 דקות של עבודה מאומצת בעצימות של 70% – 90% שילובים של תרגילי קטלבלס מכל האסכולות (כושר וספורט) – Get-up Dead-Lift , Swing , Clean , Squat , Press, Wind-mill . Snatch ,

יתרון חשוב בתרגול קטלבל קבוצתי הוא שיש מאמן שמקפיד אתך על הטכניקה ויודע לתקן ולתת הנחיות איכות בכל תרגיל ומנח של הגוף ולא פחות חשוב הפן החברתי שמגביר את תחושת ההנאה ומגביר את ההתמדה לאורך זמן.

היתרון באימון אמצעות קטלבלס, שניתן לבצע אותו גם בבית. צריך להכיר את התרגילים, להתמקצע ולהבין את הטכניקה של התרגילים ולרכוש ציוד איכותי מתאים… וקדימה להניף.

אז איזה מכשירים צריך בשביל להתחיל ? תחשבו low tech high concept קרי, משקולת ברזל שיכולה לשמש גם מעצור לדלת שאופן השימוש בה הופך את הגוף למכונה חכמה ומשומנת… להמשך (חבילה ביתית/סטודיו במחיר משתלם)

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

דילוג לתוכן