תכנות גופני

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הבריחה של החיילים – Flight ,  אינה אשמת החיילים… אשמה המערכת שכשלה בהכנה / בתכנות Fight של החיילים.

תרגול באמצעות קטלבלס נחשב לתרגול בעל השפעה חיובית על התפקוד, ריבוי החזרות של אותה התנועה או התבנית התנועתית (דומה ללמידה בעל פה על ידי שינון), הופך בסופו של תהליך את התנועה לתגובה רפלקסיבית טבעית. לדוגמא – תרגיל ההנפה (swing) מבוצע לפחות 200 פעמים בכל תרגול קטלבלס, 3 פעמים בשבוע, 12 פעמים בחודש, זה כ 2400 חזרות בחודש… אט אט התנועה מוטמעת בגופנו, ומעבר לתועלת הגופנית (שיפור מרכיבי הכושר), אנו יוצרים התניה תנועתית של הגוף כיצד להרים חפצים בצורה נאותה שתשמור על בריאותינו.

על מנת להטמיע תנועה נכונה ולהפוך אותה לתנועה אוטומטית, יש צורך לחזור על אותה התנועה כ 3000 – 5000 פעמים. על מנת לתקן תנועה משובשת שהוטמעה צריך לבצע את התנועה הנכונה כ 8000 – 10000 פעמים, על מנת שהאחרונה תוטמע במקום התנועה השגויה.

תגובה רפלקסיבית טבעית

במצבי דחק בהם נדרשת מהירות תגובה על מנת להתמודד עם איומים חיצונים, הגוף יפעל באמצעות תגובת הילחם, ברח או קפא (Fight, Flight or Freeze). אמני לחימה ובפרט אנשי קרב מגע, מתכנתים עצמם, על ידי ריבוי חזרות, קרי חזרה על אותה התנועה / תגובה אלפי פעמים, עד שזו מוטמעת והופכת להיות תגובה רפלקסיבית טבעית… להתמודדות מול התקפה ובמקביל ליזום התקפה יעילה.

חייל בדומה לאמן לחימה, עובר תהליך של תכנות גופני, מחיקת ה-  Flight או ה –  Freeze ותכנות מחדש להתניה של – Fight… מזהה איום – מגיב במהירות לאיום ומנטרל אותו ע"פ תבניות שתרגל באימונים … בלי לחשוב, בלי להסס, ברפלקס…

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

דילוג לתוכן