כמה רע בישראל – מעולם לא היה גרוע יותר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בשנה האחרונה ובפרט בשבוע יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות איבה ויום העצמאות אני שומע / קורא / צופה בדיווחים עיתונאיים אובססיביים, כמה רע בישראל – "המצב כלכלי/בטחוני קשה מאי פעם", "בידוד מדיני", "כולם עוזבים לברלין", "מדינה פאשיסטית", "אבטלה", "ייאוש", "אומללות", …  לטובת אלה שנפלו קורבן לשטיפת המוח של מהנדסי/מעצבי התודעה של 'כמה רע, אני מרענן את הזיכרון ; 

ב 1948 כאשר הכריזה מועצת העם על הקמה מחדש של מדינה יהודית בארץ-ישראל, היו בה כ 650 אלף יהודים בלב מזרח תיכון עוין ואלים. וכיום עומדת האוכלוסייה היהודית בארץ על מעל שישה מיליון יהודים, רוב איתן של 75% מכלל אזרחי המדינה. והיד עוד נטויה.הוא "יעד לכיבוש והשמדה".

 • לפני 70-90 שנה יהודי לא יכול היה להסתובב ברחוב בבטחה (פוגרומים ושואה באירופה, פרהוד בארצות ערב ופרעות של ערבים ביהודים בארץ ישראל – פרעות תקצ"ד – 1834 , תר”פ – 1920, תרפ"א – 1921, תרפ"ט – 1929, תרצ"ד – 1933, תרצ"ו-תרצ"ט – 1936-1939).
 • לפני 70 שנה (הפתרון הסופי – 1941-43) הושמדו 6 מיליון יהודים
 • לפני 70 שנה לא הייתה לנו מדינה.
 • לפני 70-10 שנים עמדנו מול 7 צבאות ערב שניסו להשלים את ההשמדה הנאצית.
 • לפני 43 שנים (יום כיפור – 1973) נהרגו 2600 חיילים.
 • לפני 20 שנה (אוסלו – 1993) התפוצצו אוטובוסים בלב ת"א, מעל 1600 איש נרצחו (ממוצע הנרצחים בישראל ב 1993-1996 ,וב- 1999-2008 : 113 לשנה)
 • לפני עשור (גוש קטיף – 2005) הוצאו מבתיהם בסתירה לחוק כבוד האדם וחירותו (באישור בג"צ) ובניגוד לרצונם כ- 9,200 יהודים מגוש קטיף וצפון השומרון. (שנה לאחר מכן, חלה עלייה של 430% במספר הטילים והרקטות שנורו מתוך רצועת עזה על מרכזי אוכלוסייה בשדרות, אשקלון, אשדוד ויישובי עוטף תל-אביב.) , באותה תקופה התבצעו מעצרים קולקטיביים נגד 6,000 בני אדם (חלקם קטינים). רק 75 מתוכם הורשעו ורק על מחציתם הוטל עונש מאסר.
 • בימים אלו יהודי לא יכול להסתובב עם סממנים יהודים ברוב מדינות העולם.
 • 350 ק"מ מתל אביב, בסוריה נרצחים למעלה מחצי מיליון אנשים על ידי האסלאם.
  700 ק"מ מתל אביב, בעירק נרצחים למעלה מחצי מיליון אנשים על ידי האסלאם. (ב 2015 נרצחו 150 אלף איש במזה"ת)
 • 3500 ק"מ מתל אביב, באירופה נשים נאנסות (שבדיה, גרמניה…) על ידי האסלאם.

איך זה שלמרות הדיווחים של מעצבי התודעה (תקשורת) רוב הישראלים מרגישים שהמצב טוב מאי פעם (ע"פ הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 88% מהישראלים מאושרים מהחיים) ?:

כלכלת ישראל בדירוג שיא של כל הזמנים
ישראל היא מעצמה כלכלית. חברת "סטנדרד אנד פורס" תהפוך הערב את דירוג האשראי הזמני הגבוה של ישראל, AA- (דאבל איי מינוס), לדירוג הקבוע של המדינה. ההחלטה הדרמטית תאפשר קבלת הלוואות בריבית נמוכה שיאפשרו להשקיע יותר תקציבים באזרחים (01.02.19). לפנינו רק 11 מדינות (ישראל עברה מדינות ענק כמו סין, יפן וצ'ילה.)
המשמעות של העלאת הדירוג מעבר להכרה בכלכלת ישראל כיציבה ואמינה, מאפשרת לממשלה לגייס הלוואות בחו"ל בתנאים נוחים יותר – כלומר בריבית נמוכה ובדרישת בטחונות מקלה יותר. הסיבה להעלאת הדירוג קשורה לצמיחה במשק הישראלי, הגדלת ההכנסות ממיסים והקטנת יחס החוב הממשלתי לתוצר הלאומי.

ישראל – בין עשר המעצמות החזקות בעולם
מחקר של מכון US News and World המדרג את מדינות העולם לפי עוצמה צבאית, כלכלית ומדינית, מציב את ישראל במקום השמיני (08.07.2018) "על אף קשריה המתוחים עם רבות משכנותיה, ועל אף שאוכלוסייתה מונה רק שמונה מיליון איש – לישראל יש נוכחות גדולה על הבמה העולמית" ישראל נבחרה לרשימה בשל "עוצמתה הצבאית, עוצמתה הכלכלית ועוצמתה הדיפלומטית, שחוצה יבשות ואוקיינוסים".

מעצמת חקלאות: העולם לומד מישראל
עבור רבים בעולם ישראל היא שם נרדף לחקלאות. עם ידע רב, טכנולוגיה מתקדמת ומכירות של יותר ממיליארד דולרים בשנה, הפכנו למעצמה בתחום. משלחות מ-140 מדינות הגיעו (28.3.2018) ללמוד בארץ על שימוש בטכנולוגיה, חסכון במים וגם על הפיתוח הפופולרי ביותר – עגבניית השרי.

ישראל – מדינת היזמים
ישראל מהווה קרקע פורייה ליזמים ישראלים רבים חתומים על המצאות ששינו את העולם, כמו כיפת ברזל, דיסק און קי, התפלת מים, עגבניית שרי, טיל החץ, הקופקסון, סטנט המושתל בניתוחי לב, טפטפות, דלקן, דפוס דיגיטלי ועוד.

84% מישראלים מדווחים שבריאותם טובה מאוד (מקום 5 בדירוג העולמי)

מדד הבריאות העולמי, של חברת בלומברג, מגלה כי ישראל צועדת בעשירייה הפותחת של המדינות הבריאות בעולם, הרבה לפני מדינות מערביות רבות. חברת בלומברג דירגה 163 מדינות על פי קריטריונים שונים של בריאות הציבור. ישראל מדורגת במקום התשיעי המכובד, הרבה לפני צרפת, בריטניה, קנדה, ארה"ב ואפילו דנמרק.

ישראל דורגה בין ששת המדינות היעילות ביותר בבריאות, כך לפי מדד "היעילות בבריאות" של בלומברג המתפרסם מדי שנה. המדד אומד את יעילותן של מערכות הבריאות ב-56 מדינות, כאשר המדינות הנכללות בדירוג הן אלה שתוחלת החיים בהן גבוהה מ-70, התמ"ג לנפש אצלן גבוה מ-5,000 דולר והן כוללות אוכלוסייה של יותר מ-5 מיליון איש. מדובר בעלייה של מקום אחד בדירוג בהשוואה לשנה שעברה.

ישראל מובילה בתחום הבריאות הדיגיטלית – המדינה הקצתה כמיליארד שקלים לפיתוח טכנולוגיות, עידוד מחקר לרפואה מונעת ורפואה פרסונלית והקמת מיזם "פסיפס" – מידע לאומי למחקרי בריאות בתחום הגנטיקה והמידע הרפואי (תכנית למניעת מחלות).

ילדים ונוער עד גיל 18 זכאים לטיפולי שיניים חינם וקשישים מעל גיל 75 ומעלה לסיבסוד טיפולי השיניים.

הוקמו מוקדי רפואת חירום וחדרי מיון קדמיים ב-12 ישובים בפריפריה.

לראשונה מאז 1971 הוקם בית חולים ציבורי חדש – אסותא אשדוד , בית החולים הציבורי היחיד בישראל שממוגן.

לראשונה מאז 1973, הוקמו בתי ספר לרפואה בצפת ובאוניברסיטת אריאל.

ישראל הפכה להיות בעשור האחרון למעצמה עולמית גם בתחום התיירות הרפואית.

לפי נתוני הבנק העולמי, בשנת 1990 עמדה ההכנסה הריאלית לנפש בישראל על 13,700 דולר, היום היא כבר הגיעה ל-37,300 דולר. (קפצה לצמרת הצמיחה המערבית)

ישראל נחשבת כאומת הסטארט-אפ
ישראל במקום ה-1 בעולם בהוצאה על מו"פ
ישראל במקום ה-1 באבטחת סייבר
ישראל במקום ה-1 בעולם בהיקף החדשנות
ישראל במקום ה-1 בעולם ביזמות
ישראל במקום ה-2 במחקר מדעי
ישראל במקום ה-2 בהוצאה ציבורית על חינוך
ישראל במקום ה-3 במהנדסים בכוח העבודה
ישראל היא האוכלוסייה ה – 3 בעולם ברמת ההשכלה.
ישראל במקום ה-18 במדד הפיתוח האנושי (ממוצע של תוחלת החיים, חינוך והכנסה) של האום (לפני יפן, צרפת…)
בישראל נבנות טורבינות רוח וגז ואנרגיה סולרית (שמש)

ישראל במקום ה-5 בעולם על פי "מדד האושר העולמי" של המדינות המפותחות.
ישראל במקום ה-2 בעולם (עד גיל 29) על פי "מדד האושר העולמי" של המדינות המפותחות .
86% מאזרחי ישראל מרוצים כיום מחייהם, בהשוואה ל- 83% לעומת 2000 (ע"פ הלמ"ס)
ישראל במקום ה-20 בעולם של היכן כדאי להיוולד (מחקר בריטי)

בישראל אחוז האבטלה עומד על 4% בלבד, לעומת 7.3% אבטלה במדינות המערב.
– עלייה של מאות לובשי מדים חרדים בהשוואה לשנים קודמות (בהידברות ובשיח שקט)
– מספר החרדים והערבים המשתתפים בכוח העבודה קפץ בעשרות אחוזים לעומת 2005.

ישראל שהיא מדינה מדברית יש לראשונה יותר מים מכפי צרכיה (זוכרים "ישראל מתייבשת" היום ישראל מייצאת מים לשכנותיה)

הישראלים הגדילו את הצריכה שלהם ב- 121% בהתאם לצמיחה במשק. יותר טיסות לחו"ל, יותר בילויים, יותר רכבים חדשים, מוצרי חשמל ותקשורת.

ההשקעה בתחבורה חסרת תקדים בעשור האחרון. נסיעה רצופה וללא רמזורים, מהגליל ועד לנגב מחלפים חדשים – מחלף יקנעם, מחלף המוביל, מחלף צלמון, גולני, מחלף רמת שלמה, מחלף בקעת נטופה, מסילות רכבת – רכבת העמק, רכבת לירושלים,  לבאר שבע, שדרות… בבנייה רכבת תחתית בת"א, נמלי ימי חדש באשדוד, שדה תעופה בינלאומי רמון…– משימת "ביטול הפריפריה".

*למה הפקקים, למה התחבורה הציבורית עוד לא מושלמת? כי את ההזנחה של התחבורה בישראל ייקח יותר מעשור לתקן… ישראל עוברת ממדינת עולם שלישי למעצמה גם בתחום התחבורה. (ע"ע הרכב האוטונומי)

אחרי עשרות שנים של עיכובים -הממשלה תאשר את פרויקט "תעלת הימים" שיזרים מים לירדן ויציל את ים המלח.

ממדינת עולם שלישי למעצמה עולמית.

רכבת תחתית בת"א וחיבור לפריפריה

תעלת הימים

נמל התעופה החדש ע"ש רמון

1. זוכרים את המונח "צבאות ערב" ? – הוא כבר לא קיים עוד, הצבא הסורי, העיראקי והחיזבאללה נחרבים ונילחמים על קיומם, לבנון וירדן אינם צבאות של ממש, הצבא המצרי מוכה בסיני. הגבולות הלאומיים שהומצאו לפני מאה שנה על ידי סייקס-פייקו מתפרקים והמזרח התיכון חוזר לצורתו המקורית – השבטים והעדות שבים ויוצרים לעצמם את הגבולות.

2. בעוד שמיליוני מהגרים מוסלמים מגיעים ומציפים את אירופה. ישראל הצליחה לעצור את גל המסתננים על ידי בניית גדר בגבול מול מצרים, ירדן ולבנון (מספר המסתננים לישראל ירד מ־17 אלף מסתננים בשנה ל 18 מסתננים בלבד).

3. ירידה של 88% בנרצחים מפעולות טרור.  נתונים – מאז אוסלו לימינו נרצחו בממוצע כ 67 ישראלים בשנה על ידי פח"ע, בתקופות שכיהן רה"מ מהשמאל ממוצע הנרצחים היה כ 110 ישראלים בשנה, ואילו בתקופות בהן כיהן בינימין נתניהו כרה"מ, ממוצע הנרצחים צנח ל 21 ישראלים בשנה.

1. תקציב שיא לספורט בישראל שיעמוד על  540 מיליון ₪ , זאת בהשוואה לשנה שעברה, אז עמד התקציב על סך 445 מיליון ₪ . (העלאה של 127 מיליון ₪ , שמהווה גידול של כ-69 אחוזים לעומת התקציב הקודם). לשם השוואה ב 2008 תקציב הספורט עמד על 84 מיליון ₪ (בתקופת השר מג'אדלה – מפלגת העבודה).

2. חוק וינגייט עבר: לראשונה כפר אולימפי בישראל. בעקבות החלטת השרה מירי רגב עם כניסתה לתפקיד, הוכר כמכון הלאומי למצוינות בספורט. החוק להפיכת מכון וינגייט לתאגיד סטטורי – "המכון הלאומי למצוינות בספורט". יוזמת משרד התרבות והספורט הופכת את מכון וינגייט למכון לאומי בדומה למודל הקיים במדינות רבות בעולם, בו יוקם בית לאומי שישמש מרכז אימון הישגי עבור הספורטאים מתוך רצון להביא שיפור הישגי הספורטאים ברמה הבינלאומית.

3. ב 2018 ישראל אירחה בפעם הראשונה את אליפות אירופה בג'ודו ואת הג'ירו ד'איטליה

יחס החוב-תוצר ירד ל-64.9% – יחס החוב לתוצר מהווה את אחד האינדיקטורים המרכזיים המעידים על חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל ומהווה שיקול מהותי בקביעת דירוג האשראי שלה. ירידת יחס החוב צפויה גם להוזיל את עלויות מימון של החוב בתקציב השוטף שעמדו ב-2014 על 38 מיליארד – ולפנות כסף שיוכל לשמש להגדלת ההוצאה של המשרדים האזרחיים.

יותר ויותר יהודים בעולם ובאירופה הנאורה בפרט מתעלמים מקריאות 'כמה רע בישראל' ומגלים את היתרונות של החיים בישראל…

פחות יורדים  – ב 1966-7, בטרם פרצה מלחמת ששת הימים. ירדו מהארץ כרבע מיליון איש. 10% מהאוכלוסייה. הסיסמא הייתה: "שהאחרון יכבה את האור". 
ב 2013 ירדו כ 7,300-ישראלים מתוך כ 8.06 מיליון ישראלים. (ב 1996 ירדו כ 13,000 ישראלים מתוך כ 5.89 מיליון ישראלים.(צימצום הירידה מהארץ בכ-60%) לעומת זאת בעשור האחרון, ההגירה הערבית ביהודה ושומרון שלילית של כ 15,000 ערבים מדי שנה מתוך 1.4 מיליון ערבים).
יותר עולים – 2015 הייתה שנת שיא עם הגעתם של מעל ל-30,000 עולים חדשים לישראל. (גידול של כ-15% בעלייה משנת 2014, גידול של כ230% משנת 2013.)

על-פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: הישראלים קונים יותר: רמת החיים מטפסת, הצמיחה מתחזקת.
– המשק צמח במחצית הראשונה של 2016 של השנה ב-3.2%
– רמת החיים עלתה במחצית הראשונה של 2016 ב-5.1%
+ ההוצאות למזון משקאות עלו ב-5.3%.
+ הוצאות משקי הבית למוצרים בני קיימא – ריהוט, ציוד למשקי הבית (מקררים, מכונות כביסה, מזגנים וכ"ד) וכלי רכב אישיים גדלו ב-21.4% לנפש.
+ ההוצאות להלבשה והנעלה עלו ב-8.4%.
+ ההוצאה לצריכה ציבורית, למעט היבוא הביטחוני, עלתה ב-4.3%
– ההשקעה בנכסים קבועים (בבתי מגורים ובענפי המשק בבנייה, בציוד וכלי תחבורה) עלתה במחצית הראשונה של 2016 ב-13.4%.
– ההשקעה בבתי מגורים עלתה במחצית הראשונה של 2016 ב-4.2%, לאחר עלייה של 7.9% במחצית הקודמת.
+ השכר הממוצע עלה מ 7836 ש"ח ב 2009 ל 10,139 בינואר 2019.

25 מהפכות חברתיות בעשור האחרון

1. טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18 – 2010
2. מהפכת הסלולר, הוזלה במחיר הסלולר -2011
3. הקמת הפקולטה לרפואה בגליל – 2011
4. עידן פלוס – שידורים דיגיטליים בחינם – 2012
5. השמיים הפתוחים –הורדה במחירי כרטיסי הטיסה – 2013
6. מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית, הוזלה בעלויות הנסיעה – 2015
7. חוק חינוך חינם מגיל 3 – 2015
8. הקמת נמל פרטי באשדוד ובחיפה – 2015
9. שילוב החרדים בצה”ל ובשוק העבודה – 2015
10. הקטנת מספר התלמידים בכיתה – 2015
11. העלאת שכר חילי החובה והשוטרים ב 50% – 2016
12. הגדלת קצבאות השלמת הכנסה לקשישים – 2016
13. סייעת שניה בגן ילדים – 2016
14. הקצאת תקציבים לקהילה הגאה – 2017
15. תוכנית חסכון לכל ילד של הביטוח הלאומי – 2017
16. אי הפללה על שימוש בגראס – 2017
17. הקמת שדה תעופה בינלאומי באילת – 2017
18. הקמת בית חולים באשדוד – 2017
19.הקמת רכבת העמק וירושלים – 2017
20. הקמת רכבת התחתית בגוש דן – 2017 (תאריך היעד להפעלה 2021)
21. "שלישי בשלייקס" סיבסוד פעילויות ותחבורה ציבורית לאזרחים וותיקים – 2014
22. שכר המינימום עלה ל 5300 ₪ מ 3850 ₪ בעשור הקודם. – 2018
23. הגדלת סל התרופות ל 50.7 מיליארד ₪ מ 30.4 מיליארד ₪ בעשור הקודם. – 2019
24. הגדלת התגמולים החודשיים לנכי רדיפות הנאצים – 2018
25. הגדלת קצבאות הנכים – 2019

הקפיצה האדירה שביצעה ישראל תוך 30 שנה (המקור לנתונים OECD, הלמ"ס, בנק ישראל, רשות החשמל, רשות המים, עיבודי כלכלני חברת חיסונים פיננסים): הנתונים באדיבות: ישראל – אי של הצלחה

ישראל ברשימת 8 המעצמות החזקות ב-2017
מחקר של אתר האינטרנט the american interest קובע: "ישראל היא מעצמה בעלייה עם השפעה הולכת וגוברת, ובין המעצמות החזקות בעולם". לפי המגזין, ישראל נבחרה לרשימה בשל "עוצמתה הצבאית, עוצמתה הכלכלית ועוצמתה הדיפלומטית, שחוצה יבשות ואוקיינוסים".

שיפור במאזן הדמוגרפי

דוקטור גיא בכור מנתח את השקר הדמוגרפי שמנסים לכפות על ישראל.
אין שום איום דמוגרפי, כבר היום אם יהודייה מביאה יותר ילדים בממומצע מאם ערבייה. והמגמה הזאת רק הולכת ומשתפרת עם השנים.
בנוסף, עם ישראל צריך עוד להתכונן לעלייתם של לפחות חצי מיליון יהודים ב-10-15 שנים הקרובות.

מסתבר שלא רע פה, ממש טוב לחיות פה.

נראה שיש חלקים בחברה הישראלית שנפלו קורבן לשטיפת מוח ודיסאינפורמציה (הפצה מכוונת של מידע שקרי ומטעה שנועדה ליצור תמונת מציאות מעוותת) של תעשיית השקרים שחדרה בצורה שיטתית לבתי הספר, אוניברסיטאות ובכלי התקשורת ומשם לחלק מהאזרחים.

מדינת ישראל של ימינו היא אי של הצלחה ושיגשוג, למרות שיש הרוצים שנחשוב אחרת (אלה שמשכתבים את העבר (ע"ע "הכיבוש", "פלשתין") וגם את ההווה – עיקר העבודה בשיכתוב העבר הינו השכחת העבר מהציבור) מסתבר שלא רע פה, טוב פה. לא לכולם, לא כל הזמן, לא בכל מובן. אבל באופן כללי, החיים בישראל טובים ליהודים ולגרים. מקווה שנהיה חברה סובלנית יותר ונדע ליצור גשר להידברות בין חלקי החברה בישראל.

רק אל תזיזו להם את הגבינה…

תגובות

עשוי לעניין אותך
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

דילוג לתוכן