~~

מוביליטי – תנועתיות ועיסוי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp


מוביליטי – תנועתיות ועיסוי – שיפור התנועתיות על ידי עיסוי על רקמות החיבור
בפעילות גופנית עצימה, הגוף עובר תהליך טבעי של הרס ובניה. כחלק מהתהליך רקמות החיבור מתכווצות, מתעבות ולעיתים גם נוצרות הידבקויות בין שכבות הרקמות והשרירים. כאשר סיבי שריר ורקמת חיבור מתכווצים יתר על המידה, נוצרות נקודות כיווץ קשות "קשרים" המקרינות כאב מסביבן או לאזורים אחרים ועשויות ליצור עומס על מפרקים אחרים בשרשרת התנועתית. תהליך זה עשוי לפגוע באיכות התנועתיות שלנו.

נקודות כיווץ קשות

Triggerpoin

תנועתיות (Mobility) ועיסוי עצמי של רקמות רכות באמצעות גלילים (עיסוי שטחי) וכדורי עיסוי (עיסוי עמוק) לשחרור מגבלות בתנועה, הם כלים בלתי נפרדים מהאימון הפונקציונלי (תרגול תנועתי תפקודי) שילובם בתרגול ישפר את היכולת התנועתית, יפחית עומסים ויסייע במניעת פציעות.

באמצעות העיסוי (תנועה ולחיצה על רקמות החיבור) של הנקודות הללו נוכל להפחית את נפיחות ה-"קשרים" ובכך להחזיר את השריר מהר יותר לתפקוד תקין, התאוששות בין אימונים ואף לשפר את טווח ואיכות התנועה במפרקים.

היתרון המרכזי עיסוי עצמי של רקמות רכות הוא שבזמן התנועה על גליל / כדור , אנו מרגישים את נקודות הכיווץ הקשות "קשרים" , התנועה על הנקודה מסייעת ל'קשר' להשתחרר זה אמור להעניק לנו הקלה מסוימת ומידית.

תרגילי עיסוי עצמי באמצעות גליל

Foam Roller 1 Foam Roller 2 Foam Roller 3 Foam Roller 4

תרגילי עיסוי עצמי באמצעות כדור עיסוי בודד וכדור עיסוי כפול

Mobility

ביצוע:

•להתגלגל באופן הדרגתי כשהגוף במצב רפוי, בקצב איטי המתואם נשימה.
•חזרות 30-60 שניות לכל אזור. יש לעצור על ה"קשר" לכ 30 שניות.
• 3 מחזורים לכל צד.
•לעצור, לשהות ולנשום, תוך כדי הרפיה, באזורים נוקשים / כואבים במיוחד.

מפת נקודות כיווץ קשות

scalenus lower-back-3

להמשך על עיסוי עצמי

עיסוי כחלק מתרגול תנועתי שלם

באיתנים קטלבלס התרגול מתחיל ב 10 דקות עיסוי עצמי של רקמות רכות באמצעות גלילים וכדורי עיסוי. זאת על מנת להכין את הגוף לתנועה. לאחר מכן 5-10 דקות של תרגול תנועתי בעצימות נמוכה באמצעות משקל הגוף, כדורי כוח, מקלות וכו' הדגש מושם על שיפור טווחי התנועה, הסרת גורמים מגבילי תנועה, הגברת המודעות, הכנה קואורדינטיבית, שיפור והטמעת טכניקה. לאחר שלב ההכנה מגיע החלק המרכזי – 15-25 דקות של עבודה מאומצת בעצימות של 70% – 90% שילובים של תרגילי קטלבלס מכל האסכולות (כושר וספורט) –  Get-up Dead-Lift , Swing , CleanSquat , PressWind-mill . Snatch , מהפוסט : קטלבלס – איך להקים חדר כושר לאימון פונקציונלי בסגנון איתנים קטלבלס, אפשר גם בבית.

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
דילוג לתוכן