דמוקרטיה, ציונות, פלשתינה ותרבות השקר

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp

בסקר שנערך ביוני 2013 , בקרב תלמידי כיתות יב' שסיימו בחינת הבגרות בהיסטוריה, חושף ש 93% אינו מכיר את השם "פלשתינה" כשמה הלועזי של ארץ ישראל.

בדצמבר 2015 העלתי פוסט על 'תעשיית שקרים' שמוכרת לנו סדר יום שנועד לשרת בעלי עניין. פעילות גופנית נשלטת על ידי תעשיית מכשירי הכושר והביגוד, התזונה נשלטת על ידי תעשיית המזון המעובד והציונות הייתה בשליטת תעשיית מסירת הארץ… בפוסט הזה בקליפת אגוז על הציונות…

1. ישראל מדינה יהודית -או מדינה דמוקרטית

מגילת העצמאות, המבטאת את ה "אני מאמין "של העם ואת חזונו, מכילה 650 מילים. אלא שבעוד המילה "יהודית" מופיעה על הטיותיה השונות כ-20 פעמים, המילה "דמוקרטית" אינה מופיעה כלל!. (אני בעד שלטון המושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; , אך הגדרתה של ישראל היא מדינה יהודית!).

"בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית…אשר נתן במיוחד תוקף בין-לאומי לקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לבין ארץ-ישראל ולזכות העם היהודי להקים מחדש את ביתו הלאומי." – מגילת העצמאות

2. פלשתינה – ארץ ישראל

מי שהכריזו על הקמתו מחדש של הבית היהודי הלאומי בישראל , גם חתמו על פקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 – דיני חוקה- סדרי השלטון והמשפט – סעיף 15.   (א)

"כל מקום בו נאמר בחוק "פלשתינה (א"י)" ייקרא מעתה ישראל."

פלשתינה הוא שמה הלועזי של ארץ ישראל. את השם פלשתינה המציאו הרומאים ב-135 לספירה ("קללת אדריאנוס"), על מנת לנתק את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל, במטרה להשמיד את היהדות מבחינה דתית, תרבותית ולאומית. לדאבוננו, יש מי שעושים שימוש חוזר בקללת אדריאנוס.

הזהות הפלשתינאית הוגדרה לראשונה מבחינה מדינית חוקית בשנת  1922 על ידי חבר הלאומים , והיא שויכה בלעדית לעם היהודי !.

3. תגדיר ציונות

בנימין זאב הרצל

"הציונות היא שיבה ליהדות עוד לפני השיבה לארץ ישראל."

לדעתי, הדיון הרעיוני בין שמאל לימין מיצה את עצמו. הדיון צריך להיות בין התפיסה הציונית- לבין התפיסה הפוסט ציונית או האנטי ציוניות. אני נוטה לאמץ את ההגדרה המילונית, על פי מילון אבן שושן – 1965 :

"ציוני – המאמין ותומך בשאיפות הציונות – הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל וכנוס פזורי ישראל."

 

חיים הרצוג מ- 10 בנובמבר 1975

"הציונות היא תחושת העם היהודי למקור וייעוד במולדת שקשורה באופן נצחי לשמה."

הפוסט ציונות והאנטי ציונות נגזרים מהניגוד של הציונות, קרי – התנגדות להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל (כפי שהוגדרו על ידי 'החוק הבינלאומי' המבסס את זכותם המשפטית של יהודים להתיישב בפלשתינה-ארץ ישראל – הצהרת בלפור 1917 , הסכם בין ויצמן לפייסל 1919 , וועידת סן רמו 1920 , המנדט על פלשתינה 1922 , וועידת בסן פרנסיסקו 1945​)

4. בשורה התחתונה

אי הסכמות בין ימין לשמאל הם עניין חיובי ביסודו, וויכוחים מפרים את שני הצדדים לקראת עתיד טוב יותר- אבל חשוב שהטיעונים יבואו ממקום נקי,עובדות ללא עיוותים וחצאי אמיתות, וחשוב מכל – בלי אלימות מילולית ופיזית!

hirsch4"אם ליהודים אין זכויות חוקיות מוכרות בתביעתם ליהודה ושומרון כחלק ממדינתם, כי אז אין להם זכויות כאלו בשום מקום בארץ ישראל, שהרי הזכויות הללו נובעות מאותו מקור: הקשר ההיסטורי של העם היהודי עם ארץ ישראל כפי שהוכר בכתב המנדט". – (דאגלס פייט תת שר ההגנה ומחשובי המשפטנים בארה"ב).

צפריר רונן ז"ל בכנס ירושלים 2007.

"ארצנו תיפול ללא יריה אחת, ארצנו תיפול בידי האוייב על ידי שינוי שמה בלבד. ארצנו תיפול בבית דפוס שבו ידפיסו מפות שכתוב עליהן פלסטין. כך תיפול ארצנו. מי שזוכר הקיסר אדריאנוס בשנת 135 לספירה החריב את יהודה , אבל הוא לא רק החריב את היהודים והיגלה אותם , ורצח חצי מיליון יהודים והחריב את ירושלים, הוא לא רק לקח את היהודים מיהודה, הוא לקח את יהודה מהיהודים. איך הוא עשה את זה ? במקום פרובינקיה יהודה הוא קרא לה פרובינקיה פלשתינה זה הדבר הנורא שמחכה לנו. רוצים לקחת מאיתנו את שמה של ארצנו."

עשוי לעניין אותך
תגובות
אם אהבתם, נשמח בשיתוף מצדכם!
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
דילוג לתוכן