יוקר המחיה - כי קל יותר לקטר, מאשר לקחת אחריות

בכל פעם שאני שומע על יוקר המחייה, אני נזכר במכולת השכונתית של מיילך, שהייתה ממוקמת בצומת הרחובות ברנשטיין כהן פינת סוקולוב (הרחוב המרכזי של רמה"ש שהיה מלא בחנויות לחומרי בניין, אביזרים לבית וסידקיות, אלה הוחלפו בבתי קפה), כילד הוריי שלחו אותי למכולת לקנות לחם, חלב בשקית, גיל/לבן, גבינה לבנה, גבינה מלוחה/צהובה וחמוצים (לפי משקל)… לעצמי היית קונה גם פרוסה של מרמלדה… ועד שהייתי מגיע הביתה כבר הייתי מסיים אותה ומעלים כל ראיה שאי פעם נרכשה.

אני גם זוכר את החופשות בכנרת, באוהל משפחתי ובחום של אוגוסט, ואת החוץ לארץ הראשון שלי, במוצב הבופור צופה על נהר הליטני שבלבנון… אין ספק שפעם היה פה הרבה יותר זול.

הסופר של היום הוא מַרְאָה לאיכות החיים שביקשנו לעצמנו, את הלחם האחיד (4.90 ₪) החליף הלחם האותנטי עם גרעינים אבל ללא גלוטן (20 ₪) , גבינה לבנה (4.60 ₪) הוחלפה בגבינה לבנה 32% שום שמיר (30 ₪) ואת הגיל והלבן (1.30 ₪) החליף היוגורט ביו אורגני (28 ₪) … המגוון העשיר והפינוק עולה לנו כסף, אנחנו בוחרים ומשלמים על הנהנתנות שלנו.

הנהנתנות שלנו בסופר היא המקרה הטוב והזול, לא מעט מהאנשים בוחרים להשאיר את המקרר ריק מאוכל, מהעמל והטרחה של הכנת ארוחה לעצמם ובוחרים את הדרך הקלה והנוחה ומזמינים את האוכל המוכן או בוחרים לאכול מחוץ לבית (אינני מתכוון לאנשים שעובדים שעות ארוכות מחוץ לבית ולכן נאלצים לאכול בחוץ).

אני שמח שבישראל של 2019 , יש לחלק גדול מהאזרחים את האפשרות להוציא כ 60 אלף ₪ בשנה על מותרות. בישראל הישנה לא היה את המגוון העשיר שכולנו נהנים ממנו היום. לאלה הנהנים מ iPhone XR, NEW Laptop , הטסים להנאתם לחו"ל 2-6 בשנה ואוכלים במסעדות ובתי קפה, אז תהנו ממגוון האפשרויות והעושר הקיים בישראל, אבל אל תבואו בתלונות שיוקר המחיה כאן גבוה. קל יותר לבוא בתלונות לאחרים, מאשר לקחת אחריות.

תוספת ממרץ 2019 , יש לי ארבעה ילדים שמקבלים מהמדינה תכנית חיסכון, בתכנית מופקדים 50 ₪ לילד מדי חודש עד הגיעו לגיל 18. (700 ₪ לילד בשנה). טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18 (1200 ₪ לילד בשנה) , 'עידן פלוס' – שידורים דיגיטליים בחינם (2052 ₪ בשנה), חוק חינוך חינם מגיל 3 (48,000 ₪ לילד בשנה), קצבת ילדים (8400 ₪ בשנה),… כמו כן קיבלנו סייעת שנייה בגן (לי זה לא מזיז, לגננת ולילד כן!) והקטינו את מספר הילדים בכיתה …. בחישוב גס קיבלתי בשנה האחרונה יותר מ 200 אלף ₪ מהמדינה.

אם אתם באמת רוצים להוריד את יוקר המחייה ולפעול למען הרווחה (שורדי השואה, נכים…) תפעלו למען :

פתיחת המשק הישראלי לסחר חופש – פתיחת שוק המזון ליבוא.
הפרטת חברת החשמל.
ביטול מעמדה של ההסתדרות ואיסור להשבית תשתיות קריטיות.
צמצום הריכוזיות והמעורבות הממשלתית על עסקים.
פתיחת הבנקים וחברות האשראי לתחרות.
הפרטת השידור הציבורי ופתיחת העיתונות, הקולנוע והחדשות לתחרות.
הגדלת עתודות הקרקע של ישראל והאצת הבנייה במרכז הארץ – אזור יהודה והשומרון (היצע קרקעות גדול = ירידה בביקוש לדירות = ירידה במחירי הדירות).

שתפו