רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

יוקר המחיה

בכל פעם שאני שומע על יוקר המחייה, אני נזכר במכולת השכונתית של מיילך, שהייתה ממוקמת בצומת הרחובות ברנשטיין כהן פינת סוקולוב (הרחוב המרכזי של רמה"ש שהיה מלא בחנויות לחומרי בניין, אביזרים לבית וסידקיות, אלה הוחלפו בבתי קפה), כילד הוריי שלחו אותי למכולת לקנות לחם, חלב בשקית, גיל/לבן, גבינה לבנה, גבינה מלוחה/צהובה וחמוצים (לפי משקל)… לעצמי היית קונה גם פרוסה של מרמלדה… ועד שהייתי מגיע הביתה כבר הייתי מסיים אותה ומעלים כל ראיה שאי פעם נרכשה.

אני גם זוכר את החופשות בכנרת, באוהל משפחתי ובחום של אוגוסט, ואת החוץ לארץ הראשון שלי, במוצב הבופור צופה על נהר הליטני שבלבנון… אין ספק שפעם היה פה הרבה יותר זול.

הסופר של היום הוא מַרְאָה לאיכות החיים שביקשנו לעצמנו, את הלחם האחיד (4.90 ₪) החליף הלחם האותנטי עם גרעינים אבל ללא גלוטן (20 ₪) , גבינה לבנה (4.60 ₪) הוחלפה בגבינה לבנה 32% שום שמיר (30 ₪) ואת הגיל והלבן (1.30 ₪) החליף היוגורט ביו אורגני (28 ₪) … המגוון העשיר והפינוק עולה לנו כסף, אנחנו בוחרים ומשלמים על הנהנתנות שלנו.

הנהנתנות שלנו בסופר היא המקרה הטוב והזול, לא מעט מהאנשים בוחרים להשאיר את המקרר ריק מאוכל, מהעמל והטרחה של הכנת ארוחה לעצמם ובוחרים את הדרך הקלה והנוחה ומזמינים את האוכל המוכן או בוחרים לאכול מחוץ לבית (אינני מתכוון לאנשים שעובדים שעות ארוכות מחוץ לבית ולכן נאלצים לאכול בחוץ).

וזה פוגש אותנו גם בתחומים אחרים בחיים :

אני שמח שבישראל של 2019 , יש לחלק גדול מהאזרחים את האפשרות להוציא כ 60 אלף ₪ בשנה על מותרות. בישראל הישנה לא היה את המגוון העשיר שכולנו נהנים ממנו היום. לאלה הנהנים מ iPhone XR,  NEW Laptop , הטסים להנאתם לחו"ל  2-6 בשנה ואוכלים במסעדות ובתי קפה, אז תהנו ממגוון האפשרויות והעושר הקיים בישראל, אבל אל תבואו בתלונות שיוקר המחיה כאן גבוה. קל יותר לבוא בתלונות לאחרים, מאשר לקחת אחריות…

תוספת ממרץ 2019 , יש לי ארבעה ילדים שמקבלים מהמדינה תכנית חיסכון, בתכנית מופקדים 50 ₪ לילד מדי חודש עד הגיעו לגיל 18. (700 ₪ לילד בשנה). טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18 (1200 ₪ לילד בשנה) , 'עידן פלוס' – שידורים דיגיטליים בחינם (2052 ₪ בשנה), חוק חינוך חינם מגיל 3 (48,000 ₪ לילד בשנה), קצבת ילדים (8400 ₪ בשנה),… כמו כן קיבלנו סייעת שנייה בגן (לי זה לא מזיז, לגננת ולילד כן!) והקטינו את מספר הילדים בכיתה …. בחישוב גס קיבלתי בשנה האחרונה יותר מ 200 אלף ₪ מהמדינה….

אם אתם באמת רוצים להוריד את יוקר המחייה ולפעול למען הרווחה (שורדי השואה, נכים…) תפעלו למען :

  1. פתיחת המשק הישראלי לסחר חופש – פתיחת שוק המזון ליבוא.
  2. הפרטת חברת החשמל.
  3. ביטול מעמדה של ההסתדרות ואיסור להשבית תשתיות קריטיות.
  4. צמצום הריכוזיות והמעורבות הממשלתית על עסקים.
  5. פתיחת הבנקים וחברות האשראי לתחרות.
  6. הפרטת השידור הציבורי ופתיחת העיתונות, הקולנוע והחדשות לתחרות.
  7. הגדלת עתודות הקרקע של ישראל והאצת הבנייה במרכז הארץ – אזור יהודה והשומרון (היצע קרקעות גדול = ירידה בביקוש לדירות = ירידה במחירי הדירות).

הפרסונה שעומדת בראש המפלגה פחות מעניינת אותי, גם כנער לא היה לי אליל נוער שהערצתי. לכן די מפתיעה אותי התופעה הזו שמבוגרים נוהרים כמו נערות בגיל הטיפשעשרה אחרי מועמד הפוסטר/גנרל העכשווי … מ 1992 (פספסתי את הבחירות של 1988 ב 20 יום) לימינו, אני מצביע לשלושת המטרות הבאות : "(ב) שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור, התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ-ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם… (ד) השרשת ערכיה הנצחיים של מסורת ישראל בחינוך ובחיי המדינה, שמירת ערכי המוסר וטוהר המידות, והקמת חברת איכות בארץ ישראל… (ז) ביצורה הכלכלי של המדינה ויצירת תנאים נאותים לצמיחה כלכלית ולכינון משק חופשי- תחרותי הנושא את עצמו והמבוסס על יוזמה חפשית, והימנעות הממשלה, ככל הניתן ממעורבות במשק .".

כשתצביעו למועמד הפוסטר/גנרל העכשווי , תסבירו לילדים שלכם למה גזלתם/שללתם מהילדים / נכדים שלכם חלקים נרחבים מארץ ישראל (נכסים אסטרטגים – רמת הגולן וגב ההר) והעברתם אותם לרוצחי יהודים?. בן גוריון ניסח זאת כך : "לאף יהודי אין זכות לוותר על זכות קיומה של האומה היהודית וארץ ישראל. אין לאף גוף יהודי סמכות כזו. אפילו לכל היהודים החיים היום אין הסמכות לוותר על חלק אדמה כלשהו. זוהי זכות השמורה לאומה היהודית בכל דורותיה. זכות זו לא תאבד בשום תנאי. אפילו אם בזמן כלשהו, יהיו כאלה אשר יצהירו כי הם מוותרים על זכות זו, אין להם הכוח ולא הזכות לשלול מהדורות הבאים זכות זו. האומה היהודית אינה מחויבת ואף אינה כפופה לאף ויתור שכזה. זכותנו לאדמה זו, כולה, תקיפה ושרירה לנצח. ועד לבוא הגאולה השלמה, לא נזוז מזכות היסטורית זו" (נאום בקונגרס הציוני, בזל 1937).

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור…

באותו נושא :

דילוג לתוכן