שש סיבות למה אפשר וחשוב לפתוח את מכוני הפילאטיס מכשירים.

1. פילאטיס מכשירים איננה פעילות תרבות פנאי, אלא מדובר בפעילות חשובה לשמירה על בריאותינו והמשך תפקודינו. תנועתיות היא מרכיב הכרחי לבריאותנו, להתפתחותנו ולמניעת מגבלות תפקודיות, פציעות, כאבים ומחלות שכיחות. בלי תרגול תנועתי בכל מישורי התנועה, קשה יהיה לשמור על בריאותנו ועל איכות חיינו..

2. פילאטיס מכשירים הינה פעילות גופנית מתונה ומותאמת ליכולותיו של המתרגל. שהרי בתקופת הקורונה אנו רוצים לשמר את המערכת החיסונית ולא להעמיס עליה.

3. נשימה - "מעל הכול למד לנשום נכון". נשימה זהו מרכיב בלתי נפרד מהתרגיל ומהתרגול, נשימה מקלה על לחץ ומתח, מרגיעה ומאפשרת זרימה בתנועה.

4. השיעורים בפילאטיס מכשירים מוגבלים מראש בכמות מתרגלים מצומצמת. כך שהנפח היומי אינו גדול ולכן ניתן לפקח על תנאי היגיינה בין מתרגלים ובין שיעורים.

5. השימוש במיטות פילאטיס יוצר מרווח מובנה בין המיטות והמתרגלים. כך שאין ולא יכול להיות מגע בין המתרגלים.

6. בין השיעורים ניתן לבצע חיטוי אלכוהולי של המיטות. (מה שמתבצע כיום כשגרה בחלק ממכוני הפילאטיס).

בנימה אישית - מתחילת חודש מרץ 2020 כאשר יצאה ההנחיה לסגור את מכוני הכושר, סגרתי את המכון באופן מלא. (עברנו ל Zoom - תרגול מקוון עם בקרה (במסגרת המגבלות הטכנולוגיות) על איכות הביצוע של המתרגלים) בלי התחכמויות, בלי 'רק אחד על אחד'. אם העיסוק שלנו כמורים/מאמנים/מדריכים הוא שיפור התפקוד והבריאות של המתאמנים/מתרגלים שלנו, הובהר שבידוד זה מה שהכי נכון לבריאותם של המתאמנים (ושלנו).

גילוי נאות - אינני מטפל, רופא או בקיא ברזי מגפת הקורונה, אני מעלה את הדברים מתוך ניסיוני ומתוך השכל הישר שלי.

 

שתפו