רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

בָּעַד

הפרסונה שעומדת בראש המפלגה פחות מעניינת אותי, אני מצביע למַצָּע של מפלגה שקרובה לעמדותיי. גם בבחירות האלה אני מצביע לתנועה ציונית, ליברלית וקפיטליסטית, בזכות ארבעה עיקרים : עפ"י סדר עדיפות שלי :

1. ביטחון
מאז אוסלו לימינו בתקופות שכיהן רה"מ מהשמאל ממוצע הנרצחים היה כ 96 ישראלים בשנה, ואילו בתקופות בהן כיהן נתניהו כרה"מ, ממוצע הנרצחים צנח ל 14 ישראלים בשנה. (מספר נרצחי הפח"ע ירד בכ 88%).

מכירים את הפתגם, אבן אחת שזרק טיפש לבאר, אלף חכמים לא יוציאו?…. נראה שבתקופת נתניהו כמעט והצליחו להוציא את האבן, הטרור הערבי לא נעלם (אי אפשר למגר כליל טרור של 300 מיליון מוסלמים שאינם מוכנים לקבל תרבות שאינה מוסלמית במזה"ת). אך ישראל בתקופת נתניהו, הצליחה להביא את הטרור לרמה הנמוכה ביותר בחמישים שנה האחרונות. השאלה היא למה אנחנו מנסים להחזיר את הטיפש(ים) שזרקו את האבן לבאר מלכתחילה?

מנגד : ברמה הערכית יש לי בעיה עם מה שגנץ העיד על עצמו "באופן אישי, לקחתי סיכון על חשבון חיי לוחמי גולני" (על מנת שלא לפגוע באוכלוסייה אזרחית של האויב). בניגוד למוסר האוניברסלי, אני מחזיק בדעה שחיי כוחותינו קודמים וש"כולם חוזרים" , וכפי שניסח זאת אבי דיכטר : "עדיף אלף אימהות של מחבלים שבוכות בשביל שאימא אחת אצלנו לא תבכה"
כמו-כן, נתניהו מהבודדים שזיהו בעשורים האחרונים התרחשויות במזה"ת (המסתננים, האיום האיראני, חמאסטן…) וידע לסכל אותם במהלכים מדיניים, בלי מלחמות מיותרות.

2. קיומה של המדינה היהודית והדמוקרטית ושמירת זכותו של העם היהודי בא"י
שמירה על מדינה יהודית ודמוקרטית (הליכוד, הימין החדש) או על הפיכתה למדינת כל לאומיה (כחול-לבן, מרצ-המחנה הדמוקרטי, העבודה, ליברמן, הרשימה המשותפת – הצביעו בכנסת ביולי 2018 נגד קיומה של מדינת ישראל, כמדינת הלאום של העם היהודי) . כתבתי על זה בעבר – כאן

3. כלכלה ושוק חופשי
כלכלת ישראל בדירוג שיא של כל הזמנים – ישראל היא מעצמה כלכלית (Standard & Poor's) הסיבה להעלאת הדירוג קשורה לצמיחה במשק הישראלי…

מחקר של מכון US News and World מציב את ישראל במקום השמיני , בשל "עוצמתה הצבאית, עוצמתה הכלכלית ועוצמתה הדיפלומטית, שחוצה יבשות ואוקיינוסים".

ההצלחה של הכלכלה החופשית הביאה לכך, שע"פ הלמ"ס ב-2017 ל 88% מהישראלים מאושרים מהחיים…. יש שיפור במדדים הנוגעים לתעסוקה; ביטחון אישי; בריאות; דיור ותשתיות; חינוך, השכלה וכישורים; רווחה אישית וחברתית; סביבה; מעורבות אזרחית וממשל; רמת חיים חומרית; פנאי, תרבות וקהילה; וטכנולוגיות המידע.

מנגד : עמיר פרץ, עודה, סתיו שפיר, ליברמן וניסנקורן, מייצגים את נגע הסוציאליזם – ההסתדרות, הוועדים החזקים בחברת החשמל, בנמלים, ברכבות ובחברות המזון – שמונעים תחרות והורדת מחירים במשק. כתבתי על זה בעבר – כאן

4. מחירי הדיור
הורדת מחירי הדיור טמון בהמשך הדרך הציונית, קרי, האצת הפיתוח והבנייה (היצע גדול הביקוש יורד– מחיר השוק יורד) והעברת עוד מיליון יהודים לאזור מרכז הארץ – באזור ירושלים, יהודה והשומרון, לצפון הארץ – בגליל וברמת הגולן ולדרום – בנגב.

מי שתומך בצמצום עתודות הקרקע של ישראל יוצר את מצוקת הדיור, גורם לעלייה במחירי הדירות ויוקר המחייה. (היצע נמוך הביקוש גדל, מחיר שהשוק גבוה),

מנגד : לפיד-גנץ הצהירו שיפנו כ 90 אלף מתנחלים מבתיהם, מה יקרה למחירי הדיור אם יתווספו עוד כ 100 אלף איש לאזור גוש דן?. כתבתי על זה בהרחבה – כאן

ואחרון, אני תומך במימוש הריבונות הישראלית על מרחבי ארץ ישראל המערבית. ומתנגד למי שמכר את החזון הציוני למען הימור על חזון השלום – מי שעושה בכוונה שירושלים, יהודה, השומרון, הגולן או שטח כלשהו יצאו מריבונותה של המדינה ויועברו לישות ערבית עוינת. (כחול-לבן, מרצ-המחנה הדמוקרטי, העבודה, ליברמן, הרשימה המשותפת). מה שיהפוך את רמה"ש, הרצליה… ליישובי עוטף יו"ש, יכניס אותנו לטווח הירי הרקטי וירי הטילים על נתב"ג… גם הפעם אני מצביע לתנועה ציונית, ליברלית וקפיטליסטית – מחל

לכל אחד מאיתנו תהיה הזדמנות היסטורית, לא רק לדבר על ארץ ישראל, אלא גם "לשמור על זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור,… והחלת ריבונות המדינה עליהם". (מתוך חוקת הליכוד) או להצטרף לאלה הפועלים להוצאת חלקים מארץ ישראל מריבונות המדינה והקמת מדינה ערבית על שטחי ארץ ישראל.

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור…

באותו נושא :

דילוג לתוכן