יומן הרשת של אורי הירש

רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

תרגול תנועתי באמצעות קטלבלס במכון איתנים קטלבלס הרצליה. קבוצות תרגול קטנות יוצרות מסגרת תומכת ומגבשת, ההווי הקבוצתי מגביר את המוטיבציה ואת כושר ההתמדה בתרגול.

הפכנו להיות עבדים של המראה הגופני המעוצב ושל טיפוח הגוף כמטרה עליונה. התרגול כפי שאני רואה אותו, אמור לעסוק ביכולת שלנו לתפקד טוב יותר ובצורה יעילה יותר בחיי היום יום, בהתאם לצרכינו הייחודים. התרגול מסיט את הדגש מ"איך הגוף נראה" ומחזק את הקשר ל"איך הגוף מתפקד" ומשם נגזר גם “איך אני מרגיש".
התרגול צריך לעסוק ברכישת מיומנויות תנועתיות בדגש על טכניקה מיטבית, כאשר הפועל היוצא הינו שיפור מרכיבי הכושר. חשוב שלכל אדם תהיה יכולת תנועתית שתאפשר לו מרכיבי תנועה בסיסיים, כגון היכולת לזחול, לקפוץ, לטפס, לדלג, למשוך, לדחוף, להניף, להרים, לתפוס, לזרוק, לנוע, להגן על עצמו… תרגלו את הגוף על מנת שתוכלו לעשות הכל ביעילות מרבית ובלי כאבים.

הערות :
1. פועל יוצא של תרגול לשיפור היכולת התנועתית הוא המראה החיצוני 'המחוטב' – אך לא מפני שכיוונו לכך במכוון, המראה החיצוני הוא ערך מוסף של התרגול ולא המטרה.
2. התאימו את עצימות התרגול שלכן לגיל שלכן, מה שהיה נכון ומתאים לגיל 20 לא תמיד נכון ומתאים לגיל 40.

“יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו – בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים – הוא עבד." (הרב אברהם יצחק הכהן קוק)

1 get up ES
6 Thruster
2 get up ES
6 Thruster
3 get up ES
6 Thruster

4 Pull ups​
15 Snatch ES
5 Pull ups​
15 Snatch ES
6 Pull ups​
15 Snatch ES

7 Push ups
24 Long cycle
8 Push ups
24 Long cycle
9 Push ups
24 Long cycle

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור...

באותו נושא :

דילוג לתוכן