יומן הרשת של אורי הירש

רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

תרגול תנועתי באמצעות קטלבלס במכון איתנים קטלבלס הרצליה. קבוצות תרגול קטנות יוצרות מסגרת תומכת ומגבשת, ההווי הקבוצתי מגביר את המוטיבציה ואת כושר ההתמדה בתרגול.

כמה מילים מהתרבות היהודית :

כְּכָל שֶׁהָעוֹלָם מִתְפַּתֵּחַ שׁוֹאֵף הוּא לַחֲזֹר לְטִבְעִיּוּתוֹ הַמְּקוֹרִית – הרב קוק // שמונה קבצים א לט

בתרבות היהודית, (בדומה לחלק מתרבויות המזרח) העיסוק בפעילות הגופנית, נועד על מנת שנוכל לשמור על בריאות הגוף ונתפנה לבנות את העולם פנימי עמוק יותר.

תרגול תנועתי, כפי שאני רואה אותו, עוסק ביכולת שלנו לתפקד טוב יותר ובצורה יעילה יותר בחיי היום יום ובהתאם לצרכינו הייחודים. התרגול, מסיט את הדגש מאיך הגוף נראה ?, ומחזק את הקשר לאיך הגוף מתפקד ? ומשם נגזר גם איך אני מרגיש ?.
התרגול עוסק, ברכישת מיומנויות תנועתיות ובדגש על טכניקה מיטבית, פועל יוצא של התרגול הוא בשיפור מרכיבי הכושר. חשוב שלכל אדם שתהיה יכולת תנועתית שתאפשר לו : לזחול, לקפוץ, לטפס, לדלג, למשוך, לדחוף, להניף, להרים, לתפוס, לזרוק, לנוע, להגן על עצמנו… שהוא יוכל לעבור מרחק ארוך, לעבור ממקום למקום בזמן קצר, להרים ולסחוב חפצים כבדים, להתגבר על מכשולים, לבצע מטלות בצורה מדויקת ומתוזמנת, להגיב לסביבה ולמצבים בלתי צפויים, כל אלה צריכים להתבצע בעת ובעונה אחת, ביעילות מרבית ובכמה שפחות פציעות. בעולם מושלם אין צורך באימוני כוח, גמישות, סיבולת, קואורדינציה, מהירות….

3-4 Cycles
1Min 1H Long cycle
1Min 1H Long cycle
1Min Get up

6 Cycles
20Sec Handstand
20Sec Dead Hang / Scapular pull ups
20Sec Ring Support Hold

3-4 Cycles
30Sec Kettlebell Swing
10Sec rest
30Sec Plank
10Sec rest

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור...

באותו נושא :

דילוג לתוכן