כדי למנוע את השואה זוטא הבאה, אנחנו חייבים לזכור את העבר, לא כיום זיכרון, אלא כזיכרון יומיומי - של תשעה באב, הפוגרומים, הפרהוד, הפרעות, השואה ושואת העוטף.

עם שיודע את עברו
מה שקרה בשבעה באוקטובר 2023 - עוטף עזה, כבר קרה ב 24 באוגוסט 1929 - טבח חברון (תרפ"ט), ב 15 בינואר 1948 - שיירת הל"ה, ב 22 באפריל 1979 רצח משפחת הרן בנהריה, ב 11 במרץ 2011 רצח בני משפחת פוגל באיתמר. אנחנו צריכים לזכור, לא כי אנחנו שונאים ערבים, אלא משום שאנחנו אוהבים את ילדנו.

השואה זוטא שהייתה בעוטף עזה, הייתה עשויה להתרחש גם בעוטף יהודה והשומרון (גוש דן והשרון), אם צהל לא היה ביהודה ושומרון בשבעה באוקטובר 2023, מה שקרה בבארי ובניר עוז היה קורה גם ברמת השרון, הרצליה ושאר ישובי העוטף... ובמקום 1,400 נרצחים, היינו עם יותר מ 140,000 נרצחים.

אין הבדל אידיאולוגי בין ערביי עזה לערביי יהודה והשומרון (מוזמנים לקרוא את אמנת הפתח, אשף, החמאס והמיין קאמפף - כולם מחויבים להשמדת היהודים (גם אלה המסתתרים מאחורי האבנים והעצים)) או לגרמנים שלפני 80-70 שנה.

קיר הברזל
העתיד שלנו יהיה בטוח יותר, כשרוב העם יחזור לצדקת הדרך, כשכולנו נשכיל להתרחק משיח של שנאה ומשנאת חינם, כשנדע שלכל אחד מאתנו השקפת עולם שונה, שאיננו אחידים בדעה, אך כולנו מלוכדים ומאוחדים כי כוחנו באחדותנו, וכשנבין שאם לא נחיה על חרבנו, נמות מחרבם.

נצח ישראל
חשוב לזכור שהאימפריה האשורית, הבבלית, הרומית, הסלאוקית, הביזנטית ... כולם כבשו והגלו את העם היהודי, כל העמים האלה נעלמו ונמחקו. רק העם היהודי נשאר. נעבור גם את הכיבוש הערבי.