תרגול תנועתי - לתפקד טוב, מועיל יותר ובריא יותר

מתעניינים המגיעים למכון איתנים, שואלים זה פילאטיס מכשירים או יוגה ?. קשה לי לשים תווית אחת על מה שאני מלמד. כשאני מתרגל, חוץ מהעובדה שאני אוהב לזוז וזה מסקרן אותי, אני חושב על איך לשפר את היכולת תנועתית שלי, בידיעה שהתנועתיות משפרת את התפקוד שלי ושומרת אותי בריא יותר.

כשאני מלמד, חשוב שלמתרגלים שלי תהיה יכולת תנועתית שתאפשר להם לנוע טוב יותר, להיות בריאים יותר, לתפקד טוב יותר בצורה מועילה (effective) ויעילה יותר בחיי היום יום, ולפיכך גם להרגיש טוב יותר.

פילאטיס ופלדנקרייז (זה נכון גם ליוגה, קטלבלס, קרוספיט וכו') לפני שהם שמות של שיטות אימון, הם שמות של אנשים. הם התאמנו בעצמם, הרגישו את השפעת התרגול על גופם, הבינו איזה עקרונות חשוב שיהיו בתרגול ולימדו אחרים את מה שהם יודעים. מי שהגיע לתרגל איתם הגיע בגלל שהם היו מורים טובים והייתה להם את ההבנה איך להניע את הגוף בצורה מועילה ויעילה.

פילאטיס, יוגה, קטלבלס - שם השיטה פחות חשוב. חשובה ההבנה שצריך יכולת להניע את הגוף ללא כאב ובצורה מועילה ויעילה בהתאם לצרכינו ויכולותינו. זה יכול להיות קימה מהמיטה (משקל הגוף) או הרמת הילד מהרצפה (עומס חיצוני). ההצלחה כמובן תלויה רק במידת ההשקעה וההתמדה שלנו בתרגול (לאו דווקא בכמות הכוח, הזיעה והמאמץ הגופני בתרגול).

מי שמעוניין בפעילות גופנית תנועתית בקבוצות קטנות במכון איתנים קטלבלס מוזמן ליצור קשר כאן.

שתפו