ישובי עוטף יהודה ושומרון

עוטף יהודה ושומרון

אני מעלה את הרשומה הזו כתשובה לעמדה הפְּרַגְמָטִית, של אלה המאמינים בהוצאת שטחים מריבונותה של ישראל ובהקמת מדינה ערבית בחלקים מירושלים, יהודה והשומרון.

עמדתי לגבי ארץ ישראל היא מוחלטת – ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. וכפי שהיטיב לנסח זאת, דוד בן-גוריון : "אין זו מסמכותו של שום יהודי, אין זו מסמכותו של שום גוף יהודי, אין זו אפילו מסמכותו של העם היהודי כולו החי אתנו היום - לוותר על איזה חלק שהוא בארץ. זוהי זכות האומה היהודית לדורותיה, זכות שאינה ניתנת להפקעה בשום תנאי. ואילו גם היו יהודים באיזה זמן שהוא מכריזים על הסתלקותם מזכות זאת - אין בכוחם ובסמכותם להפקיע זכות זו מהדורות הבאים. שום ויתור ממין זה אינו מחייב ואינו קושר את העם היהודי. זכותנו על הארץ - על הארץ כולה, קיימת ועומדת לעד. ועד ביצוע הגאולה המלאה והשלמה, לא נזוז מזכותנו ההיסטורית. בכל זמן ובכל שעה, נעמוד על זכות זו בכל האמצעים הכשרים והמוסריים אשר בידנו."

אני לוקח את מקרה עוטף עזה כמקרה בוחן ליישובי עוטף יו"ש - האזור שבין אשקלון דרך נתב"ג, גוש דן, השרון ועד חדרה. ב 2005 ממשלת ישראל (בהמלצת עשרות גנרלים ופקידים בעלי טון סמכותי ובטוח) הוציאה בכוח, בניגוד לרצונם ובסתירה לחוק כבוד האדם וחירותו כ- 9,200 יהודים מגוש קטיף וצפון השומרון, מה שגרם לילדי חוף אשקלון, שער הנגב שדות נגב ואשכול לחיות תחת איום רקטי תמידי. שנה לאחר מכן, חלה עלייה של 430% במספר הטילים והרקטות שנורו מתוך רצועת עזה על חוף אשקלון, שער הנגב שדות נגב, אשכול, שדרות ונתיבות.

אזור יהודה ושומרון חוֹלֵשׁ על כל יישובי עוטף יו"ש - האזור שבין אשקלון דרך נתב"ג, גוש דן, השרון ועד חדרה. אזור יהודה ושומרון מעניק יתרון משמעותי לתצפית וירי של רקטות פשוטות על כל הישובים הנמצאים בין אשקלון לחדרה וכן ירי טילים על מטוסים הממריאים או נוחתים בנתב"ג.
מה שקרה לילדי עוטף עזה, יקרה לילדים ברמת השרון אם נאפשר הקמת מדינה ערבית בחלקים מירושלים, יהודה והשומרון. רמת השרון תהיה לעוטף יהודה ושומרון.

בשיחות פרטיות שהיו לי אם מצביעי ימין מאזור עוטף עזה, נאמר לי על ידם שהצבעתם היא לא למענם, היא על מנת שילדי ת"א לא יחוו את מה שילדיהם חוֹוִים ביומיום.

שתפו