גיוס החרדים והקמת חיל המורשת היהודית

נושא גיוס החרדים לצה"ל מעסיק את החברה הישראלית ומוביל למתחים בין חלקים של החברה החילונית לחברה הדתית.

אינני דתי ואינני מקפיד על כשרות או מניח תפילין. עם זאת בחרתי לחיות במדינה יהודית ואני מבין את החשיבות של שימור המסורת/התרבות היהודית לטובת הדורות הבאים. מבשרי הציונות החזירו את החילוני המתבולל אל היהדות, והתנועה הציונית גאלה את היהודי מן הגלות והחזירה אותו לציון (ארץ ישראל)התרבות והמסורת היהודית הם אלה שהחזירו אותנו מאלפיים שנות גלות חזרה לארץ ישראל, המסורת מהווה גורם מלכד ומאחד בחברה. ואנחנו לא יותר מאשר חוליה בשרשרת של יצירה תרבותית שנשמרה במשך 3500 שנה ויש לנו אחריות להעבירה גם לדורות הבאים.

הצעתי, לנושא גיוס החרדים (חרדים שאינם משרתים במסלולי הלוחמה - בישיבות ההסדר, בגדוד 'נצח יהודה' בחטיבת כפיר, פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי, פלוגת 'ח"ץ' בחטיבת הצנחנים, בגולני, פלגת מגיני הנגב בזרוע האוויר והחלל, בעזרה למרפא, איחוד הצלה, מתנת חיים, יד אליעזר, שמע קולנו, חסדי נעמי, רפואה ושמחה, מתנת חיים, ידידים, עושים שמח, גרוס פינוקים לחיילים, יד שרה, זק"א, עזר מציון, עמינדב, שתילים, להושיט יד, לאורו נלך, שירות לאומי, ועוד עשרות עמותות אחרות של חרדים המסייעות לנזקקים, ניצולי שואה, נכים, מספקות שירותי בריאות חינם אין כסף ומצילות חיי אדם) היא גיוס מלא של כל החרדים (בתיאום עם הרבנים, כפי שנעשה על ידי ממשלת נתניהו הראשונה ב 1999 - הקמת גדוד 'נצח יהודה') ובמקביל הקמת חיל המורשת היהודית (יסכנו את חייהם בדיוק כמו אלה המשרתים בעיתון המחנה, גל"צ, דובר צה"ל, בשקם, בחיל החינוך, חיל השלישות, וחילות אחרים שאינם קשורים ללחימה). יוקמו מתקנים מתאימים לציבור החרדי (כמו שצה"ל מתאים מקלחות נפרדות לנשים, מזון מיוחד לצמחונים, ולרגישים לגלוטן, גלוקוז, לקטוז…). כך יוכלו החרדים להמשיך בלימוד התורה בתוך המסגרת הצבאית.

מהלך כזה עשוי לגרום לקירוב בין החברה החילונית לחברה הדתית, החילונים יקבלו את 'השוויון בנטל' והחרדים יוכלו להמשיך בלימוד תורה ושימור המורשת/תרבות היהודית עבור כולנו.

שתפו