יומן הרשת של אורי הירש

רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

גיוס החרדים והקמת חיל המורשת היהודית

נושא גיוס החרדים לצה"ל מעסיק את החברה הישראלית ומוביל למתחים בין חלקים של החברה החילונית לחברה הדתית.

אינני דתי ואינני מקפיד על כשרות או מניח תפילין. עם זאת בחרתי לחיות במדינה יהודית ואני מבין את החשיבות של שימור המסורת/התרבות היהודית לטובת הדורות הבאים. התרבות והמסורת היהודית הם אלה שהחזירו אותנו מאלפיים שנות גלות חזרה לארץ ישראל, המסורת מהווה גורם מלכד ומאחד בחברה. ואנחנו לא יותר מאשר חוליה בשרשרת של יצירה תרבותית שנשמרה במשך 3500 שנה ויש לנו אחריות להעבירה גם לדורות הבאים.

הצעתי, לנושא גיוס החרדים (חרדים שאינם משרתים במסלולי הלוחמה לחיילים החרדים בישיבות ההסדר, בגדוד 'נצח יהודה' בחטיבת כפיר, פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי, פלוגת 'ח"ץ' בחטיבת הצנחנים, פלגת מגיני הנגב בזרוע האוויר והחלל, בעזרה למרפא, איחוד הצלה, מתנת חיים, יד אליעזר, שמע קולנו, חסדי נעמי, ביד שרה, זק"א, עזר מציון, עמינדב, שירות לאומי, ועוד עשרות עמותות אחרות שמסייעות לנזקקים, ניצולי שואה, נכים, מספקות שירותי בריאות חינם אין כסף ומצילות חיי אדם) היא גיוס מלא של כל החרדים (בתיאום עם הרבנים) ובמקביל הקמת חיל המורשת היהודית (יסכנו את חייהם בדיוק כמו אלה המשרתים בעיתון המחנה, גל"צ, דובר צה"ל, בשקם, בחיל החינוך, חיל השלישות, וחילות אחרים שאינם קשורים ללחימה). יוקמו מתקנים מתאימים לציבור החרדי (כמו שצה"ל מתאים מקלחות נפרדות לנשים, מזון מיוחד לצמחונים, ולרגישים לגלוטן…). כך יוכלו החרדים להמשיך בלימוד התורה בתוך המסגרת הצבאית.

מהלך כזה עשוי לגרום לקירוב בין החברה החילונית לחברה הדתית, החילונים יקבלו את 'השוויון בנטל' והחרדים יוכלו להמשיך בלימוד תורה ושימור המורשת/תרבות היהודית עבור כולנו.

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור...

באותו נושא :

דילוג לתוכן