רשומות בנושאי תרגול, תנועתיות, קטלבלס, יוגה, תרבות ותובנות אחרות.

תנועתיות : תרופה נוגדת יוֹשְׁבָנוּת

התרבות המערבית והפיתוח הטכנולוגי גרמו לאדם להזניח את אחד המרכיבים ההכרחיים לקיומו – התנועתיות. האדם הוא ייצור תנועתי, הוא נועד לתנועה, הוא צריך תנועה, הוא צריך (חייבת להיות לו היכולת) לזחול, לקפוץ, לטפס, לדלג, למשוך, לדחוף, להניף, להרים, לתפוס, לזרוק, לנוע, להגן על עצמו… ובפועל רובנו פועלים נגד הטבע, קרי מבלים לא מעט שעות במצב של חוסר תנועה..בישיבה… מה שעשוי להוביל לחולשה שרירית, יציבה לקויה, השמנה, סכרת, ועד מחלות קשות.

ד"ר יוהנה גייגר, ארגונומית ארצית של המוסד לבטיחות וגיהות: "ישיבה ממושכת במשרד או ברכב מעבירה עומס מוגבר למפרקי הגב, לרבות הדיסקים הבין־חולייתיים, הרצועות והשרירים, ומהווה גורם סיכון ידוע להחלשות השרירים ולפגיעות גב"
מה עושים ?
1. ישיבה ממושכת – לקחת הפסקות מהישיבה, לשנות תנוחת ישיבה לעיתים דחופות.
2. בזמן העבודה – לעמוד, לקום, ללכת, למתוח,… לשנות כל הזמן…
3. לפני / אחרי העבודה – תרגול תנועתי בעצימות נמוכה (יוגה, פילאטיס) בעצימות גבוהה (קטלבלס, הרמת משקולות) ופעילות אירובית (ריצה, אופניים)
4. צרו הרגלים – ותרו על המעלית, טפסו במדרגות. חניה מרוחקת – תוסיף לכם עוד כמה רגעים של פעילות וזמן איכות עם עצמכם. תרגלו גם לבד (סדרת תרגילים לגב תחתון ולצוואר וכתפיים )
5. תעבירו את זה הלאה – תמצאו מישהו שיצטרף לפעילות, הירשמו למכון, והכי חשוב, תנו דוגמא אישית לילדכם, חנכו את הילדים להיות תנועתיים.

בתרגול, כמו בחיים, אין תחליף לשיקול דעת ושכל ישר. כאשר כאב מופיע בזמן התרגול (להבדיל מכאב שנובע ממאמץ או קושי) יש לעצור את התרגול. כמו-כן, התרגול אינו מחליף יעוץ רפואי , טיפול קליני… התרגול צריך להיות אחרי ייעוץ רפואי, טיפול קליני וטיפול אלטרנטיבי. הכלל הכי חשוב בתרגול הוא : "סוף מעשה במחשבה תחילה" (הרב שלמה אלקבץ)

ארבע תרגילים נוגדי יושבנות

1. גליל עיסוי – גלגול על הצד חיצוני של הישבן.
2. מתיחה למקרבי הירך
3. מתיחה לכופפי הירך
4. kettlebells Good-morning

תגובות על התרגול , הצעות לשיפור…

באותו נושא :

דילוג לתוכן