זכרונות ילדות רמת השרון

בעקבות דף הפייסבוק 'זכרונות ילדות רמת השרון' התחלתי לאסוף ולסרוק מאלבומים ישנים ומחברים תמונות נוסטלגיות של מכון איתנים ברמת השרון משנת ההקמה – 1964 ועד ימינו. מי שברשותו תמונות מאיתנים מוזמן לשלוח אלי : hirschuri@gmail.com

קישור לאלבום התמונות המלא : eitanim.co.il/history

למכון כושר איתנים ברמת השרון שמור נתח נכבד בהתפתחות תרבות התנועה, כושר והספורט באזור רמת השרון והרצליה. לרבים זכור מכון כשר איתנים כמכון קטן עם ציוד מישן, אבל תמיד שוקק חברים עם אורה נעימה ומשפחתית. חברים המגיעים לאחר תקופה ארכה לביקור או לאמון, נעצרים בתדהמה, ואינם יכולים שלא למלמל את ה "לא יתכן שלהם".

1964
מיסד המכון שלום הירש נדבק בחיידק הספורט, באזור רמת השרון עדין לא היו מכוני כושר, וכדי להתאמן באגרוף נאלץ לנסוע לת"א. ואז נולד הרעיון להקים ברמת השרון את "מכון כושר איתנים". מכון להרמת משקולות ואגרוף עממי המציוד בציוד פשוט.

1978
מכון איתנים נשרף כליל. הנפגעים מהשריפה, בלה וניר הירש נסו לכבות את האש אך השרפה התפשטה במהירות. צוותי כבוי שהגיעו נסו אף הם אך לצערנו ללא הצלחה. למחרת היום החל שיפוץ המכון והרחבתו…

1985
מכון כושר איתנים תחת הנהלת תמיר הירש (כיום מנכ"ל חברת פעלטון) המכון שנה את תדמיתו והפך למודרני וחדשני.

1991
מכון כושר איתנים יצא לדרך חדשה עם אורי הירש, לאחר סיור השתלמות בארה"ב (סיור בלמעלה מ 30 חדרי כשר מהמפארים בעולם), עבר המכון שיפוץ נרחב. ונבנה ע"פ הדגם האמריקאי למכוני כושר ומשלב בתוכו את החמימות הישראלית.

2004
מכון כושר איתנים החל לשנות כוון ולחזור לשורשים חדר כושר אולד סקול, פילאטיס מכשירים, קטלבלס, יוגה…

2006
מכון איתנים מביא את אימון הקטלבלס לישראל והופך להיות מכון הקטלבלס הראשון בישראל. לאחר ניסיון רב שצבר במהלך השנים בשיטות שונות ומגונות של אמונים והדרכה, השתתפות בהשתלמויות בינלאומיות ולימודים עם מורים מהמובילים בעולם הקים אורי את בית-הספר הישראלי לקטלבלס במכון איתנים, אותו הוא מנהל גם כיום. כמו המכון מעביר מגון של סדנאות ליחידות העלית של צה"ל וסדנאות וקורסי הסמכה למדריכי קטלבלס.

2008
מכון כושר איתנים עבר דירה להרצליה. (כקילומטר ממקומו הקודם, לרבי עקיבא 50 הרצליה), תוך כדי מכון איתנים מוותר כליל על מכשירי הריצה הממוחשבים, על המכשירים לפתוח גוף, ומכשירים לכל איבר ואיבר בגופנו… וחוזר להתמקד באולד סקול – בשיטות תרגול משנים עברו ולתרגילים ותיקים, תוך שהם מחברים אותם לידע עכשווי - פילאטיס מכשירים, קטלבלס, יוגה..

שתפו